زنان در آمریکا امکان دریافت قرص سقط جنین از طریق بسته‌های پستی پیدا کردند

اداره دارو و غذای آمریکا روز پنجشنبه دسترسی به دارویی را که در مراحل اولیه بارداری به آن پایان می‌دهد تسهیل کرد.

بنا به تصمیم اداره دارو و غذای ایالات متحده متقاضیان می‌توانند این قرص را از طریق پست دریافت کنند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت آن نیست. دسترسی به این قرص در حالی تسهیل می‌شود که کشمکش بر سر حق زنان برای سقط جنین در آمریکا ادامه دارد.

امکان استفاده از قرص میفپریستون (mifepristone) در آمریکا تا هفته دهم بارداری وجود خواهد داشت. این دارو در برخی موارد برای درمان زنانی که با سقط جنین طبیعی و غیرعمدی روبرو می‌شوند نیز تجویز می‌شود.

محدودیت‌های دسترسی به قرص میفپریستون از زمان تائید آن از سوی اداره دارو و غذای آمریکا در سال ۲۰۰۰ پابرجا بود. این محدودیت‌ها چند ماه پیش به طور موقت به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد اما تصمیم روز پنجشنبه اداره دارو و غذای ایالات متحده به معنای لغو دائمی این محدودیت‌ها است.

با این حال ۱۹ ایالت آمریکا از جمله تگزاس قوانینی وضع کرده‌اند که دسترسی به قرص میفپریستون از راه دور و بدون مراجعه حضوری را با وجود تصمیم روز پنجشنبه اداره دارو و غذای ایالات متحده ناممکن می‌کند. در مقابل ایالت‌هایی مانند نیویورک و کالیفرنیا که دسترسی به سقط جنین را تسهیل کرده‌اند ممکن است امکان ارسال قرص میفپریستون برای زنان در دیگر ایالت‌ها را فراهم کنند.

ERONEWS

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آحرین مطالب