گزارشی از مشکلات زندانیان بند زنان زندان کچویی کرج

نگهداری در سرما و بیمار شدن زندانیان؛ گزارشی از مشکلات زندانیان بند زنان زندان کچویی کرج

خبرگزاری هرانا – زندانیان محبوس در بند زنان زندان کچویی کرج تحت شرایط نامناسب نگهداری می‌شوند. این بند مدتی است که فاقد سیستم گرمایشی بوده و با توجه به فرا رسیدن فصل پاییز و سرما بسیاری از زنان زندانی بیمار شده اند. علاوه بر این زندانیان همچنین با مشکلات مضاعفی از جمله تعطیلی مهد کودک بند، کمبود سرویس بهداشتی و حمام، فروشگاه نامناسب و عدم تهیه و تحویل مواد غذایی مورد نیاز زندانیان، مواجه هستند که در این گزارش به آنها پرداخته شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زندانیان محبوس در بند زنان زندان کچویی با مشکلات متعددی نگهداری می‌شوند.

بند زنان این زندان دارای یک قرنطینه، چهار سالن، یک سالن کریدور عمومی و یک آشپزخانه بوده و در حال حاضر در هر سالن ۵۰ تا ۶۰ زندانی در حال تحمل دوران حبس هستند.

یکی از مهمترین معضلات این بند مشکل سیستم گرمایشی چهار سالن آن است و زندانیان ساکن در آن با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در شرایط دشواری بسر میبرند. خانواده این زندانیان میگویند که محیط این بند بسیار سرد است و تاکنون بارها این معضل را با مسئولان زندان در میان گذاشته و خواستار رسیدگی به سیستم گرمایشی بند شدند که تاکنون به این موضوع رسیدگی نشده است. نبود سیستم گرمایشی و سرد بودن بند باعث بیمار شدن شماری از زندانیان شده است.

بنا به گفته خانواده برخی از این زندانیان، در حال حاضر فقط قرنطینه این بند دارای سیستم گرمایشی (شوفاژ) است که آن نیز معیوب بوده و محیط آنجا نیز سرد است.

از سوی دیگر هر یک از ۴ سالن بند زنان دارای سه توالت و دو دوش حمام است که با توجه به تعداد زندانیان، جوابگوی نیازهای ساکنین نیست.

همچنین قرنطینه این بند دارای یک حمام و دستشویی مشترک است و خانواده این زندانیان عنوان کردند که حمام قرنطینه مدت‌هاست که فاقد دوش بوده و زندانیان با استفاده از شیلنگ شیر آب توالت برای استحمام استفاده میکنند.

از دیگر مشکلات این بند میتوان به مشکلات تغذیه زندانیان ساکن بند زنان اشاره کرد. به گفته خانواده یکی از این زندانیان، بند زنان زندان کچویی کرج دارای یک آشپزخانه مشترک و کوچک است که آن هم فاقد امکانات مورد نیاز ساکنین آن است. همچنین مدتی است که فروشگاه زندان مسئول ندارد و به همین دلیل هیچگونه از سفارشات و مواد غذایی مورد نیاز زندانیان آورده و تحویل داده نمیشود.

خانواده برخی از مادران این زندان که به همراه فرزند خردسالشان در زندان محبوس هستند نسبت به تعطیلی مهد کودک این بند گلایه دارند. به گفته آنها مهد کودک این زندان که دارای تجهیزات و امکانات مناسب است به دلایل نامعلومی تعطیل شده و کودکانشان در کنار دیگر زندانیان بسر میبرند. آنها گفتند که به دلیل نگهداری کودکان در کنار زندانیان نگران تربیت فرزندانشان هستند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آحرین مطالب