فاطمه داوند، زندانی اعتراضات آبان 98 آزاد شد

استان‌وایر- فاطمه داوند، شهروند بوکانی و از بازداشت شدگان اعتراضات آبان سال ۱۳۹۸ به صورت مشروط از زندان آزاد شد.
خانم داوند از سه‌شنبه بیست و یکم اردیبهشت‌ امسال از زندان مرکزی ارومیه به مرخصی آمده و دوران حبس خود را با پابند الکترونیکی بیرون از زندان و در محدوده منزل مسکونی خود سپری می‌کرد.

وبسایت هه‌نگاو نوشته است، که این زندانی سیاسی پس از موافقت دستگاه قضایی با آزاد مشروط، به ازای هر ماه مبلغ ۱۵۰ هزار تومان بابت پابند الکترونیکی پرداخت کرده است.

فاطمه دادوند که به پنج سال زندان محکوم شده بود، ۴۲ ساله و مادر سه فرزند زیر ۱۸ سال است. او در جریان اعتراضات مردمی بوکان به افزایش نرخ بنزین، از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شد.

ویدیویی از دادوند در اعتراضات آبان ۱۳۹۸ منتشر شد که بر روی سقف یک اتومبیل در میان مردم معترض در شهر بوکان، در حالی که دست‌هایش را بالا گرفته بود، علامت پیروزی را نشان می‌داد و مردم را به اعتراض تشویق می‌کرد.

این ویدیو که بارها در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است، به یکی از نمادهای اعتراضات آبان ۱۳۹۸ و از نشانه‌های حضور پر رنگ زنان در این اعتراضات تبدیل شد.

داوند پیش از بازگشت به زندان ارومیه برای گذراندن دوران حبس خود، در مصاحبه‌ای به «ایران‌وایر» گفته بود که به گرانی، فقر، سوءمدیریت و ستم‌کاری معترض بوده و از آن‌چه کرده‌ است، پشیمان نیست.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آحرین مطالب