نرگس محمدی در واکنش به احضار به دادگاه: «در هیچ مرحله‌ای از این رسیدگی شرکت نمی‌کنم»

نایب رئیس و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر برای رسیدگی به پرونده‌ای که در دوران حبس برای نرگس محمدی گشوده شده، به دادگاه احضار شده است.

خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق‌بشر در ایران با اعلام این خبر، نوشته در ابلاغیه دادگاه از این فعال مدنی خواسته شده که امروز شنبه ۹ اسفند ماه در این دادگاه حاضر شود. احضار مجدد نرگس محمدی به دادگاه در حالی است که او به تازگی یعنی در تاریخ ۱۷ مهرماه امسال پس از تحمل پنج سال و نیم حبس در زندان‌های اوین و زنجان، آزاد شده بود. این فعال مدنی در واکنش به صدور احضاریه دادگاه با انتشار نامه‌ای سرگشاده اعلام کرده: «اینجانب نرگس محمدی اعلام می‌دارم به هیچ عنوان در هیچ مرحله‌ای از این رسیدگی شرکت نکرده و از رای صادره از سوی محاکم قوه قضاییه در این پرونده تبعیت نکرده و قطعاً سرپیچی خواهم نمود. با ذکر گوشه‌ای از وقایع هولناک سوم دی ماه سال گذشته که منجر به طرح این اتهامات شده است، دلایل این اقدام خود را ذکر می‌نمایم.»

محمدی پیش‌تر و در دوران حبس، همراه با تعدادی دیگر از زنان زندانی در همبستگی با معترضان و خانواده‌های کشته‌شدگان آبان ۹۸ در بند زنان زندان اوین تحصن کرده بود.
یک‌روز پس از این تحصن یعنی در چهارم دی‌ماه ۹۸، مسئولان زندان اوین در پی بی‌نتیجه ماندن اقداماتی از جمله قطع تلفن بند و ممنوع‌الملاقات کردن زنان زندانی متحصن، سرانجام نرگس محمدی را با «ضرب و شتم» به زندان زنجان تبعید کردند.
این زندانی سیاسی سابق در نامه خود شرح مفصلی از چگونگی ضرب و شتم و تعرض به او توسط رئیس زندان اوین و جمعی از مردان همراه او نوشته است. او اعلام کرده در برابر «تعرض فاحش به زنانگی» خود و دوستان زندانی‌اش تمام قد خواهد ایستاد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آحرین مطالب