آذربایجان غربی ;قتل «ناموسی»…زنی در سردشت به دست برادر و پسر عمویش کشته شد

سازمان‌های حقوق بشری از قتل زنی به نام «سونیا دهقان» در شهرستان سردشت در استان آذربایجان غربی خبر داده و گفته‌اند که این زن به دلایل «ناموسی» کشته شده است.

شبکه حقوق بشرکردستان، روز شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ گزارش کرده است که سونیا دهقان ۱۰ روز پیش و به دست برادر و پسرعمویش به قتل رسیده است.

این شبکه به نقل از یک منبع مطلع نوشته که سونیا دهقان، ۲۴ ساله، مدتی پیش از همسر دوم خود جدا شده بود و به همراه فرزند ۶ ساله‌اش در منزل قدیمی پدربزرگ و مادربزرگش در سردشت زندگی می‌کرد.

به گفته این منبع، سونیا دهقان در تاریخ ۲۴ دی در حالی که در یک آرایشگاه مشغول به کار بوده از سوی برادر و پسرعمویش به بهانه‌ای به منزلش منتقل و در آنجا پس از شکنجه با ضربات چاقو به قتل رسید.

این منبع مطلع ادامه داده که مادر سونیا پس از بی‌خبری از دخترش از اعضای خانواده پدر سونیا اعلام شکایت می‌کند و پس از آن برادر ۱۹ ساله و پسرعموی‌ سونیا بازداشت شدند و به قتل و دفن جسد او در کنار سد سردشت اعتراف کردند.

در گزارش پزشکی قانونی آثار ضرب و شتم روی بدن سونیا پیش از قتل تایید شده است.

قتل سونیا دهقان دومین قتل از این دست در شهرستان سردشت در ماه‌های گذشته است. در آذر ماه نیز وفا عبدالله‌زاده، زن ۴۳ ساله، در سردشت به دلایل «ناموسی» به دست برادر و برادرزاده‌اش به قتل رسید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آحرین مطالب