قتل ناموسی؛ یک زن در اثر ضربات چاقو توسط همسرش به قتل رسید

خبرگزاری هرانا – یک زن در شهرستان قدس اواخر ماه گذشته در اثر ضربات متعدد چاقو و با “انگیزه ناموسی” به دست همسرش کشته شد. متهم در محل حادثه بازداشت شده و به اداره پلیس آگاهی انتقال پیدا کرد. در قوانین ایران مواردی در نظر گرفته شده تا افرادی که مرتکب “قتل‌های ناموسی” می‌شوند را از مجازات‌های سنگین معاف کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، یک زن در شهرستان قدس به دست همسرش کشته شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از ۲۵ خرداد سال جاری به ‌دنبال تماس تلفنی یک زن با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ شهر قدس آغاز شد که وی از قتل خواهرش خبر داده و گفت: “همسر سابق خواهرم به خانه من آمد و بعد از درگیری با خواهرم مینا، او را کشت”.

لازم به ذکر است، به دنبال این تماس گشت کلانتری در محل حادثه حضور یافته و با جسد غرق در خون زن جوان که در اثر ضربه‌های متعدد چاقو به قتل رسیده بود روبه‌رو شد. به دستور بازپرس کشیک قتل، جسد «مینا» برای معاینه به پزشکی قانونی منتقل شد. متهم نیز که در محل حادثه حضور داشت دستگیر شده و به اداره پلیس آگاهی انتقال یافت.

منصور، متهم ۴۲ ساله در پی اعترافات خود گفت: “من و مینا، ۱۵ سال عاشقانه با هم زندگی کردیم تا اینکه پدرش فوت کرد و یک روز مینا پیشنهاد داد برای اینکه حقوق بازنشستگی پدرش قطع نشود ما به شکل صوری از هم طلاق بگیریم تا او بتواند حقوق پدرش را هر ماه دریافت کند. من خودم در بنگاه مسکن کار می‌کردم و وضع مالی‌ام متوسط بود به همین خاطر با درخواست او مخالفت کردم اما بعد که اصرار او را دیدم، پذیرفتم و این طلاق انجام شد اما من و مینا با هم زندگی می‌کردیم. ولی چند ماهی که گذشت احساس کردم اخلاق مینا تغییر کرده است. با این حال اعتراضی نمی‌کردم تا اینکه یک روز وقتی وارد خانه شدم با دیدن وسایل مصرف ماده مخدر شیشه خیلی عصبانی شدم. وقتی از او پرسیدم اینها چیست، مینا گفت شوهر خواهرش آنجا بوده و وسایلش را جا گذاشته است چون می‌دانستم باجناقم معتاد است دیگر موضوع را پیگیری نکردم”.

این متهم افزود: “یک روز که سرکار بودم پیامکی از مینا دریافت کردم که از خواندنش شوکه شدم. او اشتباهی این پیام را برای من فرستاده بود و در آن خطاب به مردی نوشته بود که برایش مواد مخدر بیاورد. بعد از این موضوع بود که قضیه اعتیاد مینا لو رفت ومن یقین پیدا کردم که معتاد شده است. سر همین موضوع درگیری و مشاجره پیدا کردیم و او قهر کرد و به خانه خواهرش در شهر قدس رفت. بعد از این ماجرا بود که به رفتارهای او بیشتر مشکوک شدم و برای همین تصمیم گرفتم او را تعقیب کنم. بعد هم متوجه شدم با پسری به‌نام فرهاد که معتاد و موادفروش است دوست شده و او برایش مواد می‌آورد”.

وی ادامه داد: “وقتی از این ماجرا مطمئن شدم با عصبانیت به سراغ مینا رفتم و بعد از یک درگیری شدید او را با چاقو به قتل رساندم”.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آحرین مطالب