ترانه علیدوستی به ۵ ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – ترانه علیدوستی بازیگر سینما از بابت اتهام “توهین به نیروی انتظامی” به ۵ ماه حبس محکوم شد. این محکومیت به مدت ۲ سال به حالت تعلیق در آمده است. خانم علیدوستی در تاریخ ۱۱ بهمن ماه ۹۸ با شکایت معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا به دادسرا احضار و با تودیع قرار کفالت موقتا و تا زمان اتمام مراحل دادرسی آزاد شد. این شکایت به دلیل بازنشر ویدئویی از برخورد خشن یک مامور گشت ارشاد با یک خانم در فضای مجازی صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ترانه علیدوستی بازیگر سینما طی حکمی به ۵ ماه حبس محکوم شد.

براساس این حکم خانم علیدوستی از بابت اتهام “توهین به نیروی انتظامی از طریق انتشار توئیت‌هایی علیه نیروی انتظامی و گشت ارشاد” توسط شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری ۲ استان تهران به ۵ ماه حبس محکوم شده است. این حکم به مدت ۲ سال به حالت تعلیق در آمده است.

خانم علیدوستی در تاریخ ۱۱ بهمن ماه با شکایت معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا به دادسرا احضار و با تودیع قرار کفالت موقتا و تا زمان اتمام مراحل دادرسی آزاد شد.

این شکایت به دلیل بازنشر ویدئویی از برخورد خشن یک مامور گشت ارشاد با یک خانم در فضای مجازی صورت گرفت.

ترانه علیدوستی همچنین بهمن ماه ۹۸ به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد. گفته می شد که احضار این بازیگر به علت انتشار یک پست در صفحه اینستاگرام شخصی وی، مبنی بر تحریم جشنواره فجر صورت گرفته بود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آحرین مطالب