درخواست‌ تعیین سرنوشت فعال زن زندانی عربستانی

در پی گمانه زنی‌های خانواده لجین الهذلول، فعال زن سعودی محبوس در زندان های عربستان، حساب کاربری «زندانیان عقیده» از مسئولان ریاض خواست هرچه سریعتر اوضاع هذلول را مشخص کنند.

به نقل از آناتولی، لجین الهذلول که از بیش از دو سال قبل در زندان به سر می‌برد از دو ماه قبل هیچ گونه تماسی با خانواده خود نداشته و ملاقات وی ممنوع شده است.

حساب کاربری «زندانیان عقیده» در همین راستا با انتشار توئیتی خواهان مشخص شدن هرچه سریعتر سرنوشت لجین الهذلول و اوضاع جسمانی وی و امکان ارتباط وی با خوانواده اش و همچنین آزادی فوری و بی قید و شرط وی شد.

در این توئیت آمده است: ادامه محرومیت لجین از حق ارتباط با خانواده از لحاظ قانونی قابل قبول نیست و نگرانی‌های زیادی درباره اوضاع جسمی وی بعد از قطع تمامی راه‌های ارتباطی با الهذلول به وجود آمده است.

خانواده الهذلول می‌گویند پس از قطع ارتباط و ملاقات با وی با توجه به این که وی در گذشته دوره ای را مورد شکنجه قرار گرفته و به سلول انفرادی منتقل شده بود، باعث نگرانی شدید آن ها شده است.

در ۱۵ می ۲۰۱۵ مسئولان سعودی شماری از زنان فعال برجسته در عرصه حقوق بشر از جمله الهذلول را بازداشت کردند.

عربستان و ایران جز کشورهای هستند که آزادی زنان در آن به شدت سلب شده‌است. هرچند عربستان در یک سال اخیر محدودیت های زنان در کشور را برداشته است اما ایران برای کسانی که حجاب شان بر می‌دارند ۱۵ سال حبس در نظر می‌گیرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آحرین مطالب