زهره سادات لاجوردی نماینده یازدهیمن دوره مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با رکنا، در خصوص آنچه هدف نمایندگان مجلس یازدهم برای احقاق حقوق زنان ایران است و نگاهی که به عملکرد مجلس دهم در حوزه زنان وجود دارد چنین  گفت: مجلس یازدهم در یک برهه زمانی روی کار آمده است که به دلیل وجود تحریم های ظالمانه آمریکا و ناکارمدی دولتمردان در زندگی مردم مشکلات معیشتی زیادی وجود دارد فلذا بحث بهبود وضعیت اقتصادی برای ما در اولویت قرار دارد.

نمایندگان مجلس یازدهم همه انقلابی هستند

زهره سادات لاجوردی ادامه داد: با توجه به اینکه اکثر نمایندگان مجلس یازدهم  انقلابی هستند و با این نیت آمده اند که خدمت کنند باید بحث مبارزه با فساد و رانت خواری در اولین قدم ما باشد تا بتوانیم وضعیت اقتصادی را بهبود ببخشیم و این مسئله با همت مسئولان امکان پذیر است کمااینکه باید چشم ها به داخل کشور باشد نه اینکه بخواهیم به خارج از کشور تکیه کنیم.

اصلاح طلبان برای زنان در عمل کاری نکردند

زهره سادات لاجوردی در پاسخ به این سوال که در حوزه زنان و خانواده چه برنامه هایی دارید اضافه کرد: بحث تحکیم بنیان خانواده مد نظر ماست. همچنین آنچیزی که اصلاح طلبان درباره حمایت از حقوق زنان شعارش را می دادند در عمل اجرایی نشد چرا که آنها بدنبال پیگیری شعارهای جنجالی خود بودند.

زن را داخل خانواده و حامی اصلی تحکیم بنیان خانواده می دانیم

زهره سادات لاجوردی تاکید کرد: ما زن را در داخل خانواده و حامل اصلی تحکیم بنیان خانواده می دانیم و از آنجایی که اسلام به حقوق زن اهمیت داده دیگر جایی برای اینکه ما بخواهیم از غربی ها تبعیت کنیم وجود ندارد فلذا کسانی که در زمینه زنان و خانواده چشمشان به دنبال اسنادی مانند ۲۰۳۰ است که غربی ها ارائه می دهند، یا با مبانی اسلام آشنایی ندارند و یا کسانی هستند که می خواهند از سوی اجانب، اسلام را در این کشور کم رنگ کرده تا به خواسته های پلیدشان برسند.

باید حالت تهاجمی داشته باشیم

زهره سادات لاجوردی خاطر نشان کرد: خوشبینانه ترین حالتی که می توان دید این است که این افراد با مبانی اسلام آشنایی ندارند چراکه اسلام بیشتر از هر مکتب دیگری به حقوق زن به صورت تمام و کمال اهمیت داده است و به قول مقام معظم رهبری ما در مسئله زن و خانواده از غرب طلبکار هستیم. ما نباید به صورت انفعالی برخورد کنیم بلکه باید حالت تهاجمی داشته باشیم و از آنها مطالبه کنیم.

زهره سادات لاجوردی با بیان اینکه اگر مشکلاتی در مباحث حقوقی وجود دارد باید با توجه به مبانی اسلام حل شود اظهار کرد: خلا های قانونی حوزه خانواده باید برطرف بشود همچنین در بحث جمعیت نیز با توجه به سخنان حضرت آقا به مسئله افزایش جمعیت نیز آنطور که باید پرداخته نشده است فلذا در این فرصت کم ما باید از پیرشدن جمعیت جلوگیری کنیم.

کودک همسری برای ما اولویت نیست

زهره سادات لاجوردی درباره اینکه اصلاح طلبان در خصوص کودک همسری مدت ها کار کردند تا سن ازدواج را افزایش بدهند حال برنامه شما برای مباحثی چون کودک همسری چیست  گفت: این موضوع از جمله مسائلی بود که بدون در نظر گرفتن اولویت ها مطرح شد و به هیچ عنوان مسئله اساسی و مهم در کشور ما نبود. آنچیزی که اسلام با آن مخالف است ازدواج اجباری بوده که ما با آن در هر سن و سالی مخالف هستیم.

زهره سادات لاجوردی مطرح کرد: اگر یک دختری به بلوغ فکری و جسمی رسیده باشد از نظر ما مشکلی ندارد فلذا ما نمی توانیم برای ازدواج سن تعریف کنیم. در کل همه اینها مسائل فرعی است چراکه ما زنان زیادی داریم که سن ازدواج برای آنها گذشته یا زنان سرپرست خانواری که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند فلذا پرداختن به مسائل حاشیه ای مانند کودک همسری اشتباه است چراکه این موضوع دغدغه اصلی زنان نبود.